Veronika Cvnčekova  |  25.09.2016  |  18:45

Och, ja naivná. Ako dlho som si myslela, že žltá blondínkam nepristane... Alebo tak ako sa človeku menia každých sedem rokov chute, mení sa mu aj vkus? Každopádne, ja som jej toto leto úplne podľahla.

Za žltou sa každý otočí. Alebo skôr pozrie do zeme. Okrové tenisky Onitsuka Tiger Mexico 66 sú jednoducho kult! Od svojho prapočiatku trochu zmenili dizajn - ja som si ich kúpila v ešte žltšej žltej – ale sú to stále ony. Milujem ich! Sú mäkké ako papučky a cítim sa v nich výnimočne ako Čierna Mamba v Kill Bill. Pravdou však je, že ich úplne prvým nositeľom bol majster bojových umení Bruce Lee.

Nie som na náhrdelníky, ale tento som musela mať. Nazvala som ho horolezecký. Šikovná Žilinčanka Matilda Dlhopolčeková ich vyrába z povrazov pod značkou Matilda makes. Je to mamina módnej blogerky roka 2016 Rebeky Dostálkovej, ktorá ich vlastní hneď niekoľko. Sú jedinečné a na rozdiel od mohutných kovových a kamienkových náhrdelníkov nositeľné aj počas bežného dňa. Stačí si vybrať farbu. Odber v Žiline zdarma. Čo viac chceš?

Žltá je vraj farbou, ktorá zlepšuje náladu. A tento darček od priateľa ma rozhodne naladil! Nielen preto, že mu nejakým zázrakom utkvelo v pamäti, že po ňom túžim. Ruksaky švédskej značky Kånken Fjällräven sa začali predávať v roku 1978 v spolupráci s tamojšou asociáciou sprievodcov a skautov. Pôvodne mali školákom vyrovnať chrbtice. Podarilo sa. Dnes je to ale aj geniálny mestský batôžtek a ideálny spoločník na výlety. A vyšiel už aj v edícii Re-Kånken, ktorý je vyrobený z recyklovaných plastových fliaš. Ale ako vraví moja mama, ktorá pracuje v odpadárstve: „Všetko je dnes z plastu. My to tu separujeme, vyvážame do Číny a oni nám to vracajú v podobe tričiek.“ Tá motivácia?

Tento balzam na pery by som zaraz zjedla. Citrónový krém so zvádzajúcou vanilkou a mandarínkou... veď už len ten opis je chutný! Obsahuje extra panenský kokosový olej, bambucké maslo, exotické maslá murumuru a cupuaçu pre hydratáciu a japonský vosk ako účinnú ochranu. Kozmetická značka Lush nie je testovaná na zvieratách a na svoje si prídu aj kamaráti vegáni. Vlastne, tí ma k nej priviedli a odvtedy je u nás doma na dennom poriadku. Je síce drahšia, ale vydrží „sto rokov“. Pokiaľ ju nezjete.

Je koniec leta, ale so žltou som rozhodne neskončila. Už pokukujem po Handrárni, či mi niečo „slniečkové“ nepadne do oka.


Komentáre

Zatiaľ žiadne komentáre.

Prihlás sa a môžeš komentovať aj ty.