Veronika Cvinčeková  |  17.11.2016  |  16:00

Keď som začala chodiť s manažérom, prinieslo mi to do života nočné mory. Biele, modré, prúžkované... Košele!

Je tak trochu hanbou priznať, že v 32 rokoch som prvýkrát žehlila košeľu. Tak naozaj. Reprezentatívne. Môj muž predsa musí vyzerať.

Odkladala som to dlho. Kým sa mu nezačali míňať a musela som sa do toho pustiť. Na žehliacej doske mi ich už ležalo rovných 20. Nepreháňam, raz toľko ako egyptských rán!

Čakanie a neznalosť sa mi vypomstili. Zásada číslo jeden: nikdy nenechávajte oprané košele schnúť prehodené na sušiaku. Zaveste ich na ramienkový vešiak, tak ako v skrini. Zásada číslo dva: žehlite ich čo najskôr po opraní, ideálne ešte vlhké, alebo ich pred žehlením navlhčite. Tie moje, kvalitne dokrčené a schnúce niekoľko týždňov, som nikdy nemala šancu vyžehliť dohladka!

Som múdra? Žehlila som ich dva týždne. Zo zúfalstva som preštudovala toľko manuálov na internete, že by som mohla prednášať na univerzite. Takže, ak chcete dobre vyžehliť pánsku košeľu, tu je stručné zhrnutie:

  1. Začíname golierom a manžetami a žehlíme z rubu. Ak by sme mali žehličku zapnutú na viac stupňov, nespália sa viditeľné časti. Naťahujeme a žehlíme precízne. Je to prplačka, čo vám poviem...
  2. Rukávy. Najprv žehlíme prednú stranu. Narovnáme dolný švík a žehlíme smerom od ramena k manžete. Skôr než sa horúca žehlička dotkne látky, treba ju narovnať a vyhladiť, aby nevznikli zahnuté miesta. To sa už potom ťažko napráva.
  3. Ramená len tak nevyžehlíte, musíte si najprv jedno položiť na zúženú časť žehliacej dosky. Potom druhé. Samozrejme, košeľa je rozopnutá, inak by to nešlo :D
  4. Predné diely a chrbát sa dobre žehlia, ak časť pod golierom „zahákneme“ o zúženú časť žehliacej dosky. Naťahujeme a vyhladíme, aby nevznikli nerovnosti.

Stále ma to nebaví! No pozitívom je, že popri tom všetkom som si vybrala zopár, ktoré môžem použiť aj ja. Milujem pánske košele a úplne najradšej na sebe :)


Komentáre

Zatiaľ žiadne komentáre.

Prihlás sa a môžeš komentovať aj ty.